Badania przed planowana ciaza kalkulator

W momencie, kiedy staramy się z naszym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim czekaniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i wypełniły go, by jak łatwo powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Ale często sprowadza się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie łammy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na jedne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich działanie jest bowiem niezwykle łatwe. Liczy na wykryciu hormony HCG (produkowanego w wypadku wpadnięcia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle funkcjonalne w eksploatacji a jednocześnie bardzo wrażliwe, dlatego należy je łączyć zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak samo jak jakichkolwiek innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych też nie należy używać po upływie terminu ważności. To gdyż jego wartości mogą być zaburzone, a skutek będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na zysk testu ciążowego nie ale jego prawdziwe działanie oraz odczekany czas z momentu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak dlatego, osoby z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w form powinny raczej zgłosić się do lekarza, bo w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej tak szczerze nie doszło, mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego działaniu, wyszedł ujemny. Że to świadczyć, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ pewno jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można odnaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać szerszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy myśleć o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne a dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i wykonać dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą dotrzeć w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.