Power sezon 4 odcinek 3

Droga na rowerze to niepowtarzalny sport, który ma bezpośrednich partnerów w mało wszystkiej grupie wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów jedynie w okresie wiosennym, jak bliski oraz dogodny rozwiązanie dojazdu do szkoły i produkcji, oraz w zimie, z uwag utrudnionych warunków na trasie, wolą z nich zrezygnować na rzecz samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak właściwe przygotowanie roweru oraz siebie do przekształcających się warunków na odległościach, ważna z uznaniem i zabawą używać jednośladów przez wszystek rok, nie jedynie w czasie rowerowym. W co dlatego warto się wyposażyć, aby jazda na pojeździe była łatwa też w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie trzymam na bada ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem dużej ilości kilometrów) nasze ciało dość szybko się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie zmierzał do wychłodzenia ciała. Najświetniejszym wyjściem w takiej okoliczności będzie urządzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej ćwiczeniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z naszego ciała, dzięki czemu nie będziemy mieli wrażenia przemoczenia i tym tymże nie będziemy używali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, jaka posiada chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy i zaopatrzyć się w chłodne buty oraz stanowić prawdopodobnie dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak najistotniejszej procentowo zawartości wełny, dzięki dlaczego nie będziemy postrzegać chłodu. Warto także pamiętać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy oferują dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest wtedy wodoodporna, i druga skutecznie zatrzymuje ciepło w dłoniach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower i potrzebuje specjalnego, zimowego osprzętu, który udzieli nam przyjemną i wygodną podróż. Przede wszystkim są to zimowe opony i błotniki, a ponadto, w ekstremalnych warunkach, łańcuch. Nie można również zapominać o tym, iż w zimie zmrok zapada o wiele szybciej, dlatego konieczne będzie następujące oświetlenie i odblaski.

Mam nadzieję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że sezon rowerowy nie nie dokonuje się wraz z opadem pierwszego śniegu oraz pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie mieć z ostatniego zabiegu transportu niezależnie od pogody. Bo przecież droga na rowerze więc nie tylko dobra zabawa, to więcej sport, dzięki jakiemu na dłużej pozostaniemy sprawni.