Program ksiegowy biznesmen

Nowoczesne programy księgowo-fakturujące, postępujące w otoczeniu Windows, są niezwykle proste zaś ich obsługa intuicyjna. Istnieje natomiast wciąż grupa klientów, która pomiędzy poszczególnymi polami aplikacji zamiast myszą woli przemieszczać się tabulatorem. Istnieją ponad firmy czy przedsiębiorcy, którzy nie chcą inwestować w obecne komputery. Dla nich tylko stworzono program Comarch Klasyka, jaki oferuje wszystkie nowe rozwiązania również szansie w tradycyjnej formie graficznej.

Comarch klasyka istnieje w pełni funkcjonalnym programem kadrowo-płacowym. Oferuje możliwość rozliczania marek na księgowości uproszczonej i całej. Zezwala na zachowanie pełnej gospodarki magazynowej, wraz z rejestracją operacji handlowych, i w walutach obcych. W ramach aplikacji prosta jest pewna liczba magazynów, obsługa faktur zaliczkowych, wewnętrznych sprzedaży oraz zakupu.

Moduł Faktury umożliwia wprowadzanie długich, 160 znakowych nazw produktów. Ma zastosowaną bazę banków, jaką można wykorzystać do produkcji przelewów. Współpracuje z drukarkami fiskalnymi.

Kolejnym elementem programu jest moduł Płace. Przynosi on możliwość prowadzenia ewidencji kartotek pracowników, sporządzania listy plac i dodawania zarobków. Można w nim zauważać nieobecności i urlopy pracowników. Moduł ten osiągnie jeszcze na tworzenie deklaracji podatkowych PIT-4, PIT-11, PIT-40, PIT-8A, PIT-8B, IFT-1 oraz ZUS a ponadto generowanie przelewów do Urzędu Skarbowego.

Dla całych użytkowników producent przygotował specjalną propozycję migracji do tych wersji programu, wykorzystujących środowisko Windows. Że wówczas żyć ogromnie popularna propozycja, zważywszy na fakt, że aktualizacja może godzić się z 40% rabatem, a najnowsza wersja aplikacji została zaplanowana w oparciu o najróżniejsze technologie, uwzględnia też planowane zmiany w przepisach, które z nowych powodów mogą po prostu nie trafić do grup klasycznej.