Sztuczne zaplodnienie w niemczech

Chęć założenia rodziny często zbiera się nie wyłącznie z podjęciem opinii o małżeństwie, a a z pasją bycia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z dalekich przyczyn oddaje się to niezwykłe i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Widać wtedy być np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, ukazuje się, że lekarze nie są w stopniu wskazać przyczyny niepłodności i tym jednym zastosować odpowiednich metod jej pomagania. Kiedy nowe metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które odbywa się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego typu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technika ta sprawia nadal wiele kontrowersji, tylko dla wielu par pragnących mieć potomstwo jest unikalnym wyjściem.

Warto także wspomnieć, że zarządzając się na taką metodę należy zdecydować czy będziemy brać z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę liczbę możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze połączona jest ze specjalną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a jeszcze zleca jej szereg nowych badań. Natomiast pan musi liczyć zbadane nasienie, poza tym kupuje skierowanie do indywidualnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często przedstawiają się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym ludzie zostają oboje partnerzy. Następnie dokonuje się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny etap to uzyskanie zarówno nasienia mężczyzny, jak również komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu dochodzą zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika zapoznaje się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.